Bütün dünyada kullanılan alternatif bir tedavi yöntemi

Kupaterapi organ ve dokuların toksinlerden temizlemek için kullanılan en eski metodlardan biridir.Kap içinde yaratılan vakum etkisiyle etkilenen bölgede kan akımı artırılıp ve kap içine doğru çekilerek dokulardaki toksinler uzaklaştırılır.

Basit ,güvenilir bir yöntemdir.Organlardaki ağrı ve rahatsızlıkları gidermek,kas spazmlarını,eklem ağrılarını gidermek ,bazı psikolojik rahatsızlıkları çözmek için kullanılabilir.

İlk kupa tedavilerinin eski Mısır’a kadar uzandığını biliyoruz.Hipokrattan İbn-i Sina’ya kadar değişik kaynaklarda kupa terapi ile ilgili ifadeler vardır.Yahudi geleneğinde de kupaterapinin tedavi amaçlı kullanıldığı görülmektedir.

Müslüman dünyasında hacamat olarak bilinir.Hacamat hadislerlede desteklenmiştir.Hz.Muhammed [a.s]nin tavsiye ettiği bir tedavidir.

“Hastalanmadan yapılan hacamat en kıymetli hacamattır.”

“Hacamat sizin için en iyi tedavi yollarından biridir.”

“Hacamat olmak aç karna daha faydalıdır.Hacamat olmak aklı ve hıfzetme gücünü artırır.”

Hicri ayın 17,19,21 günlerinde yapılması önerilmiştir.

Derimiz,sağlığımızın göstergesidir.Damar ve sinir ağından zengindir ve iç organlarla da bağlantılıdır.Ciltte özel noktalar uyarılarak organların çalışması etkilenebilir.

Kupaterapi ile deride metabolizma artar,ter ve yağ bezlerinin fonksiyonu artar,zararlılara karşı derinin direnci artar,kaslardaki damarlanmayı artrır,lenf akımını artırır,eklemlerdeki kan akımını ve eklem sıvısını artırır,hedef organların fonksiyonlarını stimüle eder.

Kupaterapinin 2 tipi vardır.Kuru kupa ve yaş kupa[hacamat]olarak ayrılır.11 farklı şekilde uygulama vardır.

Kesin bir kotrendikasyonu yoktur,fakat çocuklarda,ciddi rahatsızlığı olanlarda,düşük tansiyonu olanlarda,kanama problemi olanlarda dikkatli olmalıdır.

Kuru kupa 3 yaş altı ,hacamat 6 yaş altı uygulanmamalı.65 yaş üstü hastanın genel durumuna göre karar verilmelidir.

Bütün işlemler steril ortamda tek kullanımlık malzemeyle eğitimli doktor tarafından yapılmalıdır.

Müslüman dünyasında sünnet olarak yaygın kabul gören ve uygulanan bu yöntem tüm dünyada uygulanmaktadır.

Bizi Arayın 0264 502 07 77 / 0532 624 98 66

Randevu almak için bizi telefon ile arayabilirsiniz.

RANDEVU AL